Schneider Drives
We are a leading of schneider plc bmeaho0412, schneider plc bmxehc0200 and schneider plc bmxetm0200h from Bhavnagar, India.
Approx. Price: Rs 2,222 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | Modicon M221 |
| Controller Type | Compact PLC |
| No Of I O Points | 8 I O |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Programming Software | SoMachine |
| Communication Port | Ethernet |
| Program Memory | 32 KB |
| Display Type | Without Display |
| Protection Class | IP20 |
| Warranty | 1 Year |
schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc
Approx. Price: Rs 11,111 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | Modicon M251 |
| Controller Type | Modular PLC |
| No Of I O Points | 24 I O |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Programming Software | Unity Pro |
| Communication Port | USB, Profinet |
| Program Memory | 1 MB |
| Display Type | Text Display |
| Protection Class | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc
schneider plc BMXETM0200H
Approx. Price: Rs 11,111 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | Modicon M221 |
| Controller Type | Compact PLC |
| No Of I O Points | 40 I O |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Programming Software | SoMachine |
| Communication Port | Ethernet |
| Program Memory | 32 KB |
| Display Type | Without Display |
| Protection Class | IP20 |
| Warranty | 1 Year |
BMXETM0200HBMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H BMXETM0200H