Programmable Logic Controller
Pioneers in the industry, we offer allen bradley 25b-d6p0n114, allen bradley 25b-d6p0n104, allen bradley 25b-d4p0n104, allen bradley 25b-d013n114, allen bradley 25b-d010n104 and allen bradley 22f-d013n104 from India.
Allen Bradley 25B-D6P0N114
Approx. Price: Rs 11,111 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | PowerFlex 4 |
| Power Rating | 0.37 kW |
| Input Voltage | 200–240 V |
| Input Phase | 1 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Enclosure | Open Type |
| Application | Pump |
| Braking Type | DC Braking |
| Communication | EtherNet/IP |
.....(2)
Allen Bradley 25B-D6P0N104.....(5)
Allen Bradley 25B-D4P0N114.....(2)
Allen Bradley 25B-D4P0N104.....(4)
Allen Bradley 25B-D2P3N114.....(3)
Allen Bradley 25B-D6P0N104
Approx. Price: Rs 11,111 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | PowerFlex 4 |
| Power Rating | 0.37 kW |
| Input Voltage | 200–240 V |
| Input Phase | 1 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Enclosure | Open Type |
| Application | Pump |
| Braking Type | DC Braking |
| Communication | EtherNet/IP |
Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104 Allen Bradley 25B-D6P0N104
Allen Bradley 25B-D4P0N104
Approx. Price: Rs 11,111 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | PowerFlex 525 |
| Power Rating | 0.37 kW |
| Input Voltage | 200–240 V |
| Input Phase | 1 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Enclosure | Open Type |
Allen Bradley 25B-D013N114
Approx. Price: Rs 11,111 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | PowerFlex 523 |
| Power Rating | 0.37 kW |
| Input Voltage | 200–240 V |
| Input Phase | 1 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 0.5 HP |
Allen Bradley 25B-D010N104
Approx. Price: Rs 11,111 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | PowerFlex 523 |
| Power Rating | 0.37 kW |
| Input Voltage | 200–240 V |
| Input Phase | 1 Phase |
| Control Mode | V/F Control |
| Motor Power | 0.5 HP |
Allen Bradley 22F-D013N104
Approx. Price: Rs 25,333 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | PowerFlex 40P |
| Power Rating | 7.5 kW |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | Torque Control |
| Motor Power | 2 HP |
Allen Bradley 22F-D018N104
Approx. Price: Rs 12,366 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | PowerFlex 40 |
| Power Rating | 0.75 kW |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | Sensorless Vector |
| Motor Power | 2 HP |
Allen Bradley 22F-D4P2N103
Approx. Price: Rs 12,699 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | PowerFlex 525 |
| Power Rating | 0.75 kW |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | Sensorless Vector |
| Motor Power | 2 HP |
Approx. Price: Rs 10,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Product Type | I/O Terminal |
| Module Function | Digital Input |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Signal Type | 24V DC |
| Bus System | EtherCAT |
| Resolution | 12 bit |
| Special Features | TwinSAFE |
| Connection Technology | 1-Wire |
| Protection Rating | IP20 |
24VDC POWER CONTROL SYSTEMINDUSTRAIL USED
Allen Bradley22F-D2P5N103
Approx. Price: Rs 26,008 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | PowerFlex 525 |
| Power Rating | 0.75 kW |
| Input Voltage | 380–480 V |
| Input Phase | 3 Phase |
| Control Mode | Sensorless Vector |
| Motor Power | 2 HP |
schneider plc BMXAMI0810 (H)
Approx. Price: Rs 11,111 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | Modicon M221 |
| Controller Type | Compact PLC |
| No Of I O Points | 40 I O |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Programming Software | Machine Expert |
| Communication Port | Profibus |
| Program Memory | 256 KB |
| Display Type | Without Display |
| Protection Class | IP20 |
| Warranty | 1 Year |
schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc schneider plc
Approx. Price: Rs 22,222 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | Modicon Premium |
| Controller Type | Modular PLC |
| No Of I O Points | 96 I O |
| Programming Software | Unity Pro |
| Communication Port | CANopen |
| Program Memory | 128 KB |
| Display Type | LCD Display |
| Protection Class | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
BMXAMO0410BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410 BMXAMO0410
Approx. Price: Rs 22,222 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | Modicon M221 |
| Controller Type | Compact PLC |
| No Of I O Points | 40 I O |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Programming Software | SoMachine |
| Communication Port | Ethernet |
| Program Memory | 32 KB |
| Display Type | Without Display |
| Protection Class | IP20 |
| Warranty | 1 Year |
BMXAMO0802BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802 BMXAMO0802
schneider plc BMXNOE0110 (H)
Approx. Price: Rs 45,412 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Series | Modicon M221 |
| Controller Type | Compact PLC |
| No Of I O Points | 8 I O |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Programming Software | SoMachine |
| Communication Port | Profibus |
| Program Memory | 32 KB |
| Display Type | Without Display |
| Protection Class | IP20 |
| Warranty | 1 Year |
Approx. Price: Rs 1,111 / PieceGet Latest Price BMXART0414BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414 BMXART0414